İade Koşulları
1) Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde www.denizliparca.com'a iade başvurusunda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde başvurunuz kabul edildikten sonra iade edebilirsiniz. Ürün iadesi için anlaşmalı olduğumuz ilgili Kargo ile gönderim yaparsanız ve aşağıda belirtilen koşullar uygunsa herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz. Aksi durumlarda iade kabul edilirse kargo ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Müşterimiz satın aldığı üründen ve seçimlerden sorumludur. Satın aldığı model numarası satın aldığı cihaz ile eşleşmiyor ve hatalıysa iade başvurusunda bulunabilir ve iade işletmemiz tarafından değerlendirilir. Böylesi durumlarda sipariş öncesi yazılı kaynaklar aracılığıyla işletmemizden onay alınmamış ve onay verilmemişse iade kabul edildiği takdirde, model numarası ve cihaz özellikleriyle eşleşmeyen yanlış ürün aldığı için müşteri KDV DAHİL OLACAK ŞEKİLDE kargo ücretlerinden ve siparişe ilişkin sanal pos ve sunucu masraflarından bilfiil sorumludur. İşletmemiz bu tutarları mahsup etme hakkına sahiptir, zira her bir tutarın KDV'si ödenmektedir ve her bir birim tutarın fatura kaydı işletmemizce mevcuttur ve ispata açıktır.

Bu iade onay sürecinde müşterimize ilgili sorumluluk bir kez daha yazılı ya da sözlü araçlar kullanılarak beyan edilir, onaylaması halinde iade süreci işleme alınır. Ve siparişten doğan yükümlü, asgari kesintiler yapıldıktan sonra (KDV DAHİL OLACAK ŞEKİLDE: kargo masrafları (bir birim kargo masrafı 1 DESİ için KDV dahil 38 TL'dir), sanal pos masrafları (%5'tir), sunucu masrafları, ambalaj masrafları) sipariş tutarı müşterimizin sipariş öncesi kullandığı method (Kredi ya da Banka Kartı ile Online Ödeme, Havale/EFT/FAST vb.) ile kendisine iade edilir. Havale/EFT/FAST ödemelerinde iadenin onaylandığı ve iptalinin yapıldığı aynı gün. Online ödemelerde de siparişinin iptalinin sağlandığı gün yapılır, fakat banka mevzuatı gereği müşterimizin hesap dökümünde geri yansıtılması 7 iş günü kadar sürebilir. Bu banka ve süreç kaynaklı bir zaman zarfıdır, ve iade yapıldıktan sonra işletmemizin süreci hızlandırma gibi hakkı yoktur.


2) İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

3) Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:
• Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,
• Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler,
• Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler. (Sipariş üzerine üretilen ahşap ürünler, sünger oyun grupları, salıncak, karanlık oda donanımı gibi ürünler bu kapsamdadır.)
• Basılı ürünler (Kitap, vb)
Mesafeli Satış Yönetmeliğine göre tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. (Sünger, mobilya ve kumaş ürünler gibi sipariş üzerine üretilen ürünlerin teslim süresi 5 ile 7 iş günü arasında olarak ürün sayfalarında belirtilmiştir. Bu ürünler sipariş üzerine üretildikleri için iade alınamamaktadır. Sipariş üzerine ilgili atölyelerde üretimi yaptırılan ahşap ürünler, sünger oyun grupları, salıncak, özel eğitim ürünleri, karanlık oda donanımı gibi ürünler bu kapsamdadır.)
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

4) Elektronik ürünlerin 'Cayma Hakkı' dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

5) Satın alınan vakumlu ambalajla paketlenmiş ambalajının kesilerek ve/veya yırtılarak açılması durumunda ürünün orijinal kutusuna zarar verilmiş olması sebebi ile, 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de vakumlu ambalajla paketlenmiş ambalajının kesilerek ve/veya yırtılarak açılan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.