Magazamız aradığınız ürünlere ulasabilmeniz için Google Ücretli Reklam ("Alısveris Reklamları") vermektedir. Reklamlara gereksiz tıklamanız ülkede üretilen paranın degersiz-islevsiz bir şekilde Google-ABD'ye gitmesi anlamına gelir.

Bu konuda biraz konusmak istiyoruz. Dertliyiz... Her isletme mutfağında dönen hikayeyi ve acıyı bilfiil hisseder. Bizim de dijital dünyada yakından çektigimiz acı dikkatsiz ve bilincsiz kullanıcıların gereksiz ve ihtiyacları, dogru ürün arama eslesmeleri olmadan reklamlara tıklamalarından gelmektedir. Kullanıcıların, dogru ürün arama eslesmeleri olmadan yaptıkları tıklamaların maddi bir karsılıgı vardır. Bu bir deger üreten Google tarafından alınır. Helalleri hos olsun, çünkü deger üretiyorlar. Fakat birkac temel detayı bilgi düzeyinde itirazımız var. O maddi karsılık yükte hafif ama pahada agır olabilir. Çünkü o deger dedigimiz sey bu ülkede, bu ülkenin birikimiyle üretilmektedir. Alın teri de vardır, zamansal birikim ve temel olarak bilgi de. Gereksiz ve doğru ürün-arama esleşmeleri olmadan yapılan her reklam tıklaması, birim fiyat bazında bu ülkede alın teriyle-emek/bilgi degeriyle üretilenin gereksiz-islevsiz-atıl bir şekilde yurtdısına gitmesi anlamına gelir. Bu da en mikro düzeyden baktığımızda ve uzun hikayede ÜLKENİN CARİ AÇIĞI dediğimiz iktisat meselesine eksi olarak yazılır.

Bu ülkedeki her vatandasın bu temel CARİ ACIK meselesine öyle ya da böyle bir katkısı vardır. Bu katkıyı azaltmanın bizim isletme profilimizden ve cektigimiz acıdan kaynaklı itirazı bundan ibarettir. Okudugunuz, dikkatiniz ve devamında da gösterebileceginiz nezaketiniz için tesekkürler.

Sadede gelelim: aradığınız şey Reklam ve Sponsorlu içeriklerde doğru ürün ve arama eşleşmesi değilse tıklamadan kaçınmanıza dair ricadır.

Saygılarımızla

Denizli Parça