Blender Dişlisi Neden Aşınır ya da Bozulur?

Küçük ev aletleri grubunun en yetkin araçlarından biri ve mutfak robotlarının da medarı iftiharı olan blenderlar yoğun çalışma periyotlarından ötürü dişlilerinde (bu parça kavrama dişlisi olarak da bilinir) aşınma, erime, yıpranma yaşayabilir. Bizler evlerimizde ya da iş yerlerimizde bu elektrikli ev aleti grubuyla yiyecek ve gıdalarımızı kolayca ezebilir ve parçalara ayırabiliriz. Bu çorbalardan başlayarak, en sert yiyeceklerin parçalanmasına kadar pek çok probleme kolay bir çözüm sağlar. Bu nedenle blenderlar mutfakların, kısa zamanda hayat kurtarabilen en özel ev aletlerinden biridir. Mutfak Robotları ve Blenderlar da dahil olmak üzere, pek çok ev aletine, cihaz-marka modelle uyumlu olacak şekilde Yedek Parça temini sağlıyoruz. Bu parçalardan biri de farklı marka ve modellerle uyumlu olacak şekilde Blender Dişlileri yani Kavrama Parçaları'dır. Temin etmek isterseniz lütfen ilgili koleksiyonumuza göz atınız.

Peki, Blender Dişlileri Neden Bozulur?

Bu soruyu cevaplamak için cihazınızın ve modelinizin ne olduğunu bilmemiz gerekir. Bunun yanında ilk olarak yoğun kullanımdan kaynaklı nedenlere işaret edebilir. Dişli ya da kavrama parçası olarak bilinen bu parçalar küçüktürler ve sert bir plastikten üretilmektedir. Yoğun ve uzun zamanlı çalışmalarda bu parça aşınabilir. Bu yoğun performanslarından ötürü görülebilen bir durumdur. Bu dişli grubu küçük bir parçadır ve sert bir plastik materyalden üretilmektedir. Bu parça buna rağmen yoğun performansından ötürü aşınabilir ve zarar görebilir, bunun ne yazık ki önüne geçemiyoruz. Önüne geçebilmenin alternatif yolu cihazınızı, blenderlarınızı kısa aralıklarla çalıştırmak olacaktır. Bu konuda yetkili servis hizmeti sağlayan bir firma olarak bunu tavsiye ediyoruz. Bunun yanında blenderlarınızın dikkatli temizlenmemesi, motor kısmında yağ ya da diğer parçaların girmesi de bu süreci hızlandırabilir.

Ve böylesi durumlarda ilgili cihazınızla uyumlu olacak kavrama parçasının ya da blender dişlisinin değiştirilmesi gerekir. İlgili cihazınızla uyumlu olacak Blender Dişlileri sayfamıza göz atarak, cihazınızla uyumlu dişliyi Ücretsiz Kargo ile temin edebilirsiniz. Bu konuda size farklı marka ve modeldeki cihazlarınızla uyumlu olabilecek yedek parça temini sağlıyoruz. Arçelik, Tefal, Arzum, Fakir, Beko, Essenso gibi markalar için cihazınızla uyumlu olacak yedek parçayı mağazamızdan Ücretsiz Kargo hizmetiyle temin edebilirsiniz. Lütfen ilgili model ve cihaz uyumu için doğru ürünü seçtiğinizden emin olunuz. Yardıma ihtiyacınız olduğunuzda lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bazı blender ve mutfak robotu modellerinde kısa ya da uzun parçalar olabilir, böyle durumlarda lütfen siparişinizdeki not kısmına bu detayı iletin. Gözümüzden kaçabilecek olası asgari hataları henüz kargonuz size ulaşmadan doğru bir şekilde çözmüş oluruz.

Blender Dişlisi Neden Aşınır ya da Bozulur