Arzum Blender Motoru

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen mutfak robotu grubu ve el blendarlarından biri olan Arzum markasının Soprano Max serisi için sunduğumuz yedek parçalar 1000 Watt ve 700 Watt blender motorundan oluşmaktadır. Yoğun ve aşırı kullanımlarında bu teknik parçalar arızalanabilir. Bunun tek çözümü el blenderının gövde kısmında bulunan motoru değiştirmekten geçmektedir. Motorla birlikte zaman zaman elektronik kartlar da arızalanabilir, böyle bir durumda hem motoru hem de kartı değiştirmek problemi kökten çözecektir. Arzum Soprano Max serisi için sunduğumuz bu yedek parçalar el blenderlarının üzerinde yer alan motorlardır. Motorlar yoğun ve aşırı kullanıma bağlı olarak arızalanabilir. Yukarıda da andığımız gibi bunun ideal çözümü motorları, arızlanan parçaları (ki bu genellikle motorlar başta olmak üzere elektronik kartlar da olabiliyor) değiştirmektir.

El Blender Gövdesini Nasıl Açabilir, Blender Motorunu Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Elektrik kablolarının gövdeye giriş kısmında yataya/içeriye doğru bir adet vida bulunur. Bu vidayı tornavida ile sökmeniz gerekmektedir. Bu vidayı söktükten sonra sağ ve sol gövde kapaklarını -blender plastik gövdesine zarar vermemeye çalışarak- ince uçlu bir tornavidayla kolayca ayırabilir ve sökebilirsiniz. Plastik olan gövdeye zarar vermemeye dikkat ediniz. Yapmanız gereken işlem, sağ ve sol taraftan birbirine bağlanan gövde kapaklarını ayırmaktır. Basitçe bir ayırma işlemidir. Devamında açılan gövde kapağından sonra cihazın merkezinde yer alan blender motoruyla karşılaşacaksınız. Sorunun motordan kaynaklandığını düşünüyorsanız elektronik kart soketlerinden kopararak ve diğer takılı parçalarından kopararak motoru kolayca yenisiyle değiştirebilirsiniz. Eski parçaların bağlandıkları yerleri ve detayları lütfen not edin, devamında bunları yenisine aktarın. Arızalanan parça yalnızca motor olmayabilir, bu konuda teknik bir bilginiz ve yetkinliğiniz yoksa uzmanından yardım almaya çalışın, bu konuda size "Cihazım Neden Çalışmadı?" sorularınıza Dijital Hizmet Desteği sunuyoruz, göz atabilirsiniz.

Blender Motorunun yanında belki Elektronik kartın da değişmesi gerekebilir. Bunun için elektronik parça olan kartı kontrol etmek gerekecek.

Bu konuda size ÜCRETSİZ KARGO hizmeti ile Blender Motoru sunuyoruz.

Arzum Soprano Max Blender Motoru - 1000 Watt ve 700 Watt Yedek Parça